Aktualnosci 2020.11.28

Gorączka złota. Ćwierćfinały LOTTO Dywizji Profesjonalnej za nami!

piratesports 2:0 TurboP

Na pierwszy ogień poszły piąta i czwarta drużyna fazy grupowej - piratesports kontra TurboP! Drużyna Czarnobrodego podejmowała już w tym sezonie zespół TurboP przy okazji czwartego tygodnia rozgrywek. Mecz padł łupem Piratów, mimo dobrego startu TurboP. Jak wyglądało to w ćwierćfinale?

Spotkanie rozpoczęliśmy na mapie Train. Jako pierwsi atakowali Piraci. Początki były bardzo ciężkie za sprawą solidnej gry TurboP w obronie, ale okręt piratów nie zbaczał z kursu i dogonił rywala w punktach, a nawet wyszedł na krótkotrwałe prowadzenie. TurboP uzyskało w obronie zaledwie 8 punktów. W drugiej połowie to piratesports zaliczyło lepszy start, ale TurboP nadal nawiązywało kontakt i nie pozwalało odskakiwać z punktami. Wszystko zmieniło się w ostatnich trzech rundach, które wpadły na konto Piratów. Armia Piratów zalicza udany abordaż pociągów wynikiem 16:13.

Po przerwie przenieśliśmy się na mapę Nuke wybraną przez TurboP. Tym razem w rolę antyterrorystów jako pierwsi wcielili się gracze piratesports. Obrona nie była idealna. Zdarzyło się kilka wpadek, ale mimo tego Piraci wywieźli z pierwszej połowy 9 punktów. Po zmianie stron TurboP ponownie przeżywało ciężkie chwile, a Piraci konsekwentnie zbliżali się do portu. Rywale próbowali wracać, ale na to było już za późno. Kotwica zapadła w dno, a mapa Nuke wpadła na konto piratesports wynikiem 16:14. Piraci triumfują w ćwierćfinałowym spotkaniu przeciwko TurboP wynikiem 2:0!

MVP meczu wpada na konto zawodnika TurboP - Vanq! 55 eliminacji, 37 śmierci i rating 1.49 mimo porażki zespołu. Ma chłopak serducho!

M1 Gaming 2:0 Dr Pepper Team

Drugi ćwierćfinał rozegrała trzecia i szósta drużyna fazy zasadniczej. M1 Gaming było zdecydowanym faworytem tego starcia, mimo że podczas drugiego tygodnia rywalizacji w fazie grupowej ulegli drużynie Dr Pepper wynikiem 0:2.

Na start przenieśliśmy się na mapę Mirage, którą wybrali gracze Dr Pepper. Początek zdecydowanie należał do niżej sklasyfikowanego Dr Pepper, które rozpoczęło w ataku. M1 Gaming zaczęło skutecznie odpowiadać, ale połówka mimo wszystko wpadła na konto rywala, który po stronie terrorystów ukąsiło aż 8 rund. Druga połowa ponownie rozpoczęła się pod akcentem Dr Pepper, ale M1 raz jeszcze odpowiadało i nawiązało kontakt z rywalem. Starcie było strasznie wyrównane, a o wyniku musiała zadecydować dogrywka. M1 Gaming nie domknęło starcia w podstawowym czasie gry, ale w pierwszej dogrywce udało się wykończyć rywala. M1 wygrywa na Mirage 19:17!

Drugą odsłoną był Nuke wybrany przez M1 Gaming. “Miszcze” wystartowały od strony terrorystów, która od samego początku układała się po ich myśli. Na odpowiedź Dr Pepper czekaliśmy osiem rund, ale w końcu się udało. Radość z wygranej rundy szybko przeminęła, podobnie jak kilka następnych rund, które doprowadziły nas do wyniku 11:4. Po zmianie stron delikatnie lepiej rozpoczęli gracze Dr Pepper, ale czujne M1 Gaming uniemożliwiało powrót rywalowi, a mapa Nuke zakończyła się wynikiem 16:11. M1 Gaming rewanżuje się za mecz w fazie grupowej i pokonuje Dr Pepper wynikiem 2:0!

Wyróżnienie meczu wpada na konto nowego dobytku M1 Gaming. Fanatyk wyeliminował w tym spotkaniu 51 rywali i ginął 39 razy. Rating 1.31!

Ćwierćfinały LOTTO Dywizji Profesjonalnej to już przeszłość. Dziś czeka nas podobna dawka emocji, choć presja rośnie z każdą godziną. Zwycięzcy dzisiejszych półfinałów zagrają jutro o ostateczny triumf. PGE Turów Zgorzelec, Pompa Team, piratesports, czy może M1 Gaming? Przekonamy się tego wieczora!