Aktualnosci 2020.11.30

PGE Turów Zgorzelec triumfatorem LOTTO Dywizji Profesjonalnej!

Rywalizacja w LOTTO Dywizji Profesjonalnej oficjalnie zakończona. Nim przejdziemy do rywalizacji w Dywizji Mistrzowskiej, trzeba powiedzieć kilka słów o finale, który został rozegrany wczoraj.

PGE Turów Zgorzelec 2:0 Pompa Team

W wielkim finale zmierzyły się ze sobą dwie najlepsze drużyny fazy grupowej. PGE Turów przystępowało do meczu z Pompą jako niekwestionowany lider dywizji, który nie przegrał jeszcze żadnego spotkania. Pompa natomiast wylała ogrom potu i krwi, aby najpierw zapewnić sobie fotel wicelidera po fazie zasadniczej, a następnie musiała się zmierzyć ze swoim pogromcą z szóstego tygodnia rozgrywek. Drużyny rywalizowały ze sobą o końcowy triumf oraz nagrodę główną w wysokości 5.000zł. Przegrany zainkasował resztki w postaci 2.000zł. Oba zespoły przed ostatnim starciem miały zapewniony udział w relegacjach ósmego sezonu. Wróćmy więc kilka godzin wstecz i zerknijmy, jak wyglądało starcie decydujące!

Finał rozpoczęliśmy od mapy Nuke, która była rozgrywana po raz 22 w tym sezonie. W ataku rozpoczęło PGE Turów, które przeżywało dość ciężkie chwile na początku pierwszej połowy, ale z biegiem rund powróciło do spotkania, wygrywając 7 rund po stronie terrorystów. W drugą połowę zdecydowanie lepiej wstrzelili się gracze PGE, którzy nie dawali rywalowi większych szans do zdobywania rund, a mapa Nuke wpadła na ich konto wynikiem 16:10.

Drugą mapą było Vertigo. Po stronie antyterrorystów jako pierwsi zaczęli rozpędzeni gracze PGE Turów. Pierwsze rundy wpadły na konto drużyny broniącej, ale Pompa zaczęła skutecznie odpowiadać, a nawet wysunęła się na prowadzenie, które doprowadziło ich do zwycięstwa pierwszej połowy wynikiem 8:7. Po zmianie stron PGE Turów zaczęło dominować, a Pompa nie potrafiła się bronić przed tak dynamicznymi atakami, które po kilku minutach doprowadziły nas do końca drugiej mapy, jak i całego spotkania. PGE Turów wygrywa na mapie Vertigo 16:10 i triumfuje w całym spotkaniu przeciwko Pompie 2:0!

Kto w spotkaniu zaprezentował się najlepiej? Oszałamiających wyników nie było, ale spośród tłumu wyróżnił się Enzo z 39 eliminacjami, 30 zgonami i ratingiem 1.30!

LOTTO Dywizja Profesjonalna w ósmym sezonie rozgrywek Polskiej Ligi Esportowej to już oficjalnie historia! Najgroźniejszy zespół w stawce okazał się śmiertelnie niebezpiecznym dla wszystkich, którzy stawali na drodze do zdobycia skarbu i zwycięstwa w sezonie. PGE Turów wygrało aż 18 z 20 map, które rozegrali w ramach LOTTO Dywizji Profesjonalnej oraz 315 z 523 rozegranych rund, co daje nam wynik w postaci 107 rund na plus. Status niepokonanych mówi nam jedno, ale liczby tylko potwierdzają skalę osiągnięcia. PGE Turów Zgorzelec zdominowało ósmy sezon LOTTO Dywizji Profesjonalnej!

Wielkie gratulacje dla beniaminków naszych rozgrywek i życzymy powodzenia w nadchodzących relegacjach!

W tym tygodniu rozpęta się jeszcze prawdziwa burza!